Navigace

 • 13. MŠ v plném provozu.

  Třetí etapa rekonstrukce 13. MŠ byla ukončena v dohodnutém termínu, přesto, že se v průběhu objevila poškozená kanalizace pod budovou. Od 18.9. je školka podle plánu v provozu a všichni se mohou těšit z krásného prostředí.

  Poděkování patří stavařům, technikům a vedení a zaměstnancům školky.

  Mgr. Jan Adámek

 • Výprava do Anglie

  Dne 8. 9. 2023 jsme se my, žáci 9. ročníku, vydali na cestu do Anglie. Náš cíl se jmenoval Brighton, město na jižním pobřeží Anglie. Cesta byla opravdu dlouhá, trvala přibližně 17 hodin. Putovali jsme přes Německo, Belgii a Francii. Z francouzského pobřeží jsme se přesouvali Eurotunelem. V něm jsme jeli asi půl hodiny, než jsme se ocitli ve Velké Británii. Konečně. Všichni jsme se už těšili. Brighton jsme měli již na dosah ruky.

  Jelikož ten den slunce usilovně pálilo a svítilo, tak jsme vyrazili na krásnou oblázkovou pláž. Nebe bylo blankytně modré. Už jsme slyšeli šumění vln a cítili mořský vzduch. Moře bylo azurově modré a příjemně studené. Hned jsme si museli smočit nohy. Také jsme se byli podívat na Brighton Pier, molo, zasahující 512 m do moře.

  Chvíli jsme se pozorovali okolí a následně odešli do akvária Sea Life. Tam nás upoutali obzvláště žraloci, kteří nám ve skleněném tunelu plavali nad hlavami. Pozorovali jsme nádherné medúzy nebo také obrovské mořské želvy. Dále jsme zamířili do Royal Pavilionu, bývalého sídla královny Viktorie. Royal Pavilion je postaven v indickém stylu. V interiéru nás na stropu zaujali fresky v podobě mraků nebo čínských draků. Procházeli jsme nádhernou královskou jídelnou a královskými lóžemi. Poté následoval rozchod, nákupy a setkání se s hostitelskými rodinami. Nejdříve jsme byli trochu nervózní, ale ukázalo se, že se dobře dorozumíme a že je rodina přátelská. 

  Následující den nás čekal výlet do Hastingsu, známého svými tehdejšími pašeráckými jeskyněmi. Právě do těchto jeskyní zvaných Smugglers Adventure jsme se byli podívat. Ještě předtím jsme ale navštívili Seven Sisters a Beachy Head. Seven Sisters jsou sněhově bílé křídové útesy, známé z mnoha filmů, jako například Harry Potter.

  Třetí den jsme pluli trajektem na ostrov Wight, kde se nachází Osborne House, který byl letním sídlem královny Viktorie. Osborne House je postaven v renesančním stylu. V interiérech se nacházely nejrůznější obrazy, například portréty královny Viktorie, prince Alberta a jejich rodiny. Mohli jsme si všimnout nádherných štukových stropů s ornamenty.

  Čtvrtý a také poslední den jsme strávili v Londýně, kam jsme se přesouvali autobusem a lodí po řece Temži. Při plavbě jsme spatřili Tower of London, kde jsou uloženy královské klenoty a Tower Bridge. Měli jsme možnost vidět typické dvoupatrové autobusy, červené telefonní budky, Big Ben nebo královské stráže na koních. Procházeli jsme kolem Buckinghamského Paláce, kde v dnešní době sídlí Karel III. a Westminster Abbey, kde se konají královské pohřby, svatby a korunovace. Zavítali jsme do St. James Park, do kterého chodí obyvatelé Londýna za odpočinkem. Je tam klidné prostředí přitahující spoustu zvířat. Jako třeba veverky, kachny, nebo husy. Následně jsme nastoupili na London Eye. Když jsme byli nejvýše, měli jsme celý Londýn jako na dlani.

  Celý zájezd jsme si moc užili a prožili jsme mnoho zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Velké poděkování patří hlavně našim učitelkám -  Veličkové, Veselé a Blechové.

  Markéta Vyhlídková

 • Jan Hus následníkům 2023.

  V úterý 19. 9.  proběhl již 7 ročník této všestranné týmové soutěže.  Členové našeho týmu podali skvělé výkony a hlavní organizátorka paní Mgr. Eva Veselá, předsedkyně Jednoty ČsOL Písek, jim mohla předat medaile a ceny za celkové vítězství! Celému devítičlennému týmu blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Děkuji také za organizaci paní kolegyni Kamile Veselé.

   

  Jan Adámek

 • Velký sportovní úspěch.

  Po skvělých výsledcích v okresním a krajském finále Odznaku všestrannosti – olympijského víceboje o sobě naši závodníci dali vědět i na republikovém finále v Brně. Denise Kroupové chyběl k titulu jen kousek, ale celkové druhé místo na republikovém finále je obrovský úspěch.  Julie Čejková i přes výpadek v hodu míčkem (měla 3 přešlapy, jinak by bojovala také o medaile) obsadila pěkné 10.misto. Nela Chvalová byla celkově 17. Berenika Borlová, která také nakonec postoupila na republikové finále, bohužel den před závodem onemocněla.

  Všechny závodnice skvěle reprezentovaly nejen naši školu, město Písek, ale i Jihočeský kraj. V každém případě příští rok se vrátíme ještě silnější.

  Velký dík patří kolegovi-trenérovi Lukáši Hradskému a také rodičům za pomoc a spolupráci. Blahopřejeme a děkujeme!

 • Dotace Jihočeského kraje.

  Vážení rodiče,

  naše škola se zaregistrovala k účasti v dotačních programech Obědy pro jihočeské děti a Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti.

  Podrobné informace k možnostem čerpání naleznete na těchto webových stránkách:

  https://obedy.kraj-jihocesky.cz/informace-pro-rodice

  https://krouzkyprojihocechy.cz/pro-rodice/zakladni-informace

 • Rekonstrukce 13. MŠ.

  Třetí etapa rekonstrukce 13. mateřské školy vstoupila do závěrečné fáze. Práce pokračují podle plánu a nic nebrání tomu, aby školka zahájila provoz 18. září, tak, jak bylo dohodnuto.

   

  Jan Adámek

 • Poslední článek

  30. 6. 2023

  30. červen, letos významnější než všechny 30. červny, které jsem já a mých dalších 76 spolužáků prožili. Konec na základní škole Jana Husa, to je to, co nás čekalo a to, co se nám nevyhnulo. Najednou se těch 9 let zdá jako směšně krátká doba, za níž jsme ale nevědomky nabyli spousty zkušeností a znalostí, které nás budou provázet do dalšího života, ať je naší cestou cokoliv. 

   

  Na onu cestu, kterou jsem zmínila výše, jsme vyšli poslední školní den, kdy jsme sešli schody historické budovy stejně jako mnoho dalších před námi, nikdy mě ale nenapadlo, že půjde o tak slavnostní moment. Jak říká pan ředitel - kdy se vám stane, že na vás kouka přes pět set lidí? Nikdy jsem si nemyslela, že atmosféra mě pohltí tak moc, jako mě pohltila. 

   

  Slzavé údolí a k tomu nám zní tichý "Valčík na rozloučenou". Sice jsem prohlásila, že poslední školní den neuroním ani jedinou slzičku, stejně jsme zůstali jen u těch slov... Nejen mně, ale i mým spolužákům skončila jedna velká, dlouhá životní etapa a byli jsme vypuštěni do nové. 

   

  Sice nevíme, co nás čeká na naší budoucí cestě životem, ale už to rozhodně nebude moje milovaná 9.C a nebude to Husovka, které bych chtěla znovu poděkovat za všechno, co jsem za jejími dveřmi zažila - to hezké i to méně hezké, co udělalo ze mě mě. Děkuji, základko, děkuji, páni učitelé a paní učitelky, děkuji, moji spolužáci, děkuji, 9.C, děkuji za všechno. 

   

  Ráda bych se s vámi rozloučila nějakými moudrými slovy, abych to zakončila, jak se říká, ve stylu. S politováním musím ale přiznat, že jsem stále ještě nezískala tolik zkušeností, abych se mohla prohlašovat za moudrou, ale pan Pavel Kosorin přesně ví, a tak zde zanechám jeho citaci, která krásně ukončí nejen tento článek, ale i celé mé působení na ZŠ Jana Husa. 

   

  „Na konci každé cesty začíná další."

   

  Vaše Deni Maroušková, 9.C

 • Rozloučení žáků 9. tříd 30.6.2023

  30. 6. 2023

  Přejeme hodně štěstí do života a následujího studia...

 • Sportovní den 9. tříd

  28. 6. 2023

  Fotky a videa ze sportovního dne 9. tříd ve velké tělocvičně školy.

  Videa ze sportovního dne jsou k dispozici ke shlédnutí i stažení na OneDrivu. 

  /bit.ly/Sportovni-den-9-trid-28-6-2023

 • Zážitková první pomoc

  Jednoho slunečného rána jsme se my, žáci osmých tříd s třídními učiteli, zúčastnili akce zvané "Zážitková první pomoc ", kterou pro nás připravila SZŠ Písek. Vyrazili jsme s dobrou náladou směrem ke Třem rybníkům, kde se výše zmíněná akce konala. Organizátoři nám nejprve celý program představili, ukázali jednotlivá stanoviště. Byly jimi například nácvik resuscitace, ošetření běžného zranění či vybavení evakuačního zavazadla. Zajímavým stanovištěm bylo i tzv. "kolo štěstí", jež obsahovalo otázky směřující k osvětě v oblasti drog a jiných návykových látek. Moc se nám líbilo, že vše bylo naplánováno tak, aby se žádná skupina nenudila, vždy měl každý svoji práci. Celou tuto událost hodnotíme velice pozitivně, jelikož v poskytnutí první pomoci nesmíme chybovat, a tedy jsme rádi, že "zdrávka" nás na tyto svízelné situace připravila. Za to děkujeme nejen zdravotnické škole jako celku, ale zvláště paní Vodsloňové, jejich vyučující. Nesmíme také zapomenout poděkovat naší paní učitelce, Andree Jonášové, která pro nás tuto akci zorganizovala. Kolektiv žáků osmých ročníků.

 • Běh tolerance

  Atletický klub Písek pořádal v sobotu 24.6. již 28.ročník Běhu tolerance, kterého se účastnilo také 14 žáků naší školy pod vedením Lukáše Hradského. V kategorii nejmladších atletů do 7 let obsadil v běhu na 100metrů 2. místo Matěj Peklo. Pro 1.místo si v běhu na 100m ve své kategorii doběhla Natálka Trymlová, třetí byla Štěpánka Horáková. Ve stejné věkové kategorii chlapců si pro 1.místo doběhl Milan Ostapowycz, druhý byl Pavel Kalamár a 3.místo obsadil Adam Jandečka. V běhu na 200m vyhrála Nela Chvalová, čtvrtá byla Berenika Borlová. Mezi chlapci si v nejdelším běhu na 800m doběhl pro 1.místo Tomáš Peklo

  Pochvalu si zaslouží ale i ostatní žáci - Štěpán Jordán, Julie Čejková, Nikola Suchomelová, Iveta Lukášová a Filip Hynouš, kteří se závodu také účastnili. Všem patří velká gratulace a poděkování za reprezentaci školy.

 • Muzikálový soubor ZŠ Jana Husa v Karlíně

  Muzikálový soubor z "Husovky" se již dříve probojoval do finále celostátní soutěže dětských divadelních souborů "Eduard", vypsané Hudebním divadlem v Karlíně. Finálová vystoupení  však musela být kvůli pandemii odložena, a tak se muzikál Ladislava a Michala Horníkových "Planeta 725" mohl hrát až nyní, ve středu 21.6.2023.

      Pro herce to vůbec nebylo jednoduché. Jiná scéna, místa nástupů na jeviště odjinud než byli mladí herci zvyklí. Vše se muselo během odpolední zkoušky změnit. Soubor to ovšem zvládl bez jediné chyby. 

      Při besedě s odbornou porotou zazněla chvála. Líbil se námět muzikálu, bylo oceněno, že představení doprovází živá hudba a to velmi dobře. Výkony zejména hlavních protagonistů byly označeny jako téměř profesionální. Pochopitelně zaznělo i několik drobných připomínek, které pomohou při nácviku dalšího muzikálu, jehož premiéra proběhne v listopadu.  

      Nelze než poděkovat celému souboru za skvělou reprezentaci nejen Husovy školy, ale i města Písku.

                                                                                                                                                      Ladislav Horník

 • Úspěšnost žáků 9. ročníku v přijímacím řízení na SŠ

  ​​​​​​​​​Tento školní rok vychází z naší školy 77 žáků devátého ročníku. Vyučující, žáci a rodiče s napětím očekávali, jak dopadnou u přijímacího řízení. Napětí bylo ještě vystupňováno médii, která obšírně informovala o převisu uchazečů. A jak tedy deváťáci dopadli? Díky datům paní výchovné poradkyně Mgr. Veroniky Mičkové máme odpověď. Výsledky jsou níže přehledně zpracovány.​​​​​

  V průběhu základní školní docházky tohoto ročníku bylo navíc 15 žáků přijato na víceletá gymnázia. Celkem tedy celých 39% žáků, kteří byli z tohoto ročníku přijati na SŠ, nastoupilo na různé typy gymnázií.

  Mgr. Martin Vyhlídka

 • Futsalové turnaje.

  Husovka pořádala opět tradiční futsalové turnaje pro základní školy z Písku a okolí. V květnovém miniturnaji se zúčastnilo 5 týmů hráčů 8. a 9. tříd. V červnu pak proběhl již 22. ročník letního futsalového turnaje. 5.6. v kategorii 6. a 7. tříd ( 10 týmů ) a 12.6. v kategorii 8. a 9. tříd ( 9 týmů ). Tyto turnaje jsou zcela otevřenou akcí a nikam se z nich nepostupuje. Jejich cílem je setkat se a pobavit se touto krásnou, dynamickou hrou. A samozřejmě přitáhnout děti ke sportu. Moc mě těší, že na organizaci se podílejí naše fanynky a zápasy odpískají naši bývalí hráči ( v současnosti fotbaloví rozhodčí ) a také to, že k nám přijíždí i „přespolní“  týmy – z Protivína, Týna nad Vltavou a Albrechtic. Letos byly opět k vidění kvalitní zápasy a výkony. Výsledky a body nejsou to nedůležitější, ale je dobré připomenout ty nejúspěšnější – Masaryčku, Husovku, Tylovku a Benešovku. Další turnaje máme v plánu jako vždy před Vánoci.

   

  Jan Adámek

 • Deváťáci v Národním divadle

  Posledního máje ve středu čekal deváťáky úžasný výlet, toho dne se nemluvilo o ničem jiném než o tom, co si večer vezmeme na sebe do Národního divadla, kde jsme měli zhlédnout představení Kráska a zvíře. Já, jakožto milovník divadla, jsem se nemohla dočkat, a když jsem se tedy nakonec skutečně dočkala, stálo to vážně za to.Po tom, co jsme se všichni takzvaně hodili do gala, jsem si myslela, že mě už nic nepřekvapí, protože pohled na tolik upravených lidí na jednom místě mě drobet zaskočil, ale byla jsem vážně na omylu, když mě vůbec napadlo přemýšlet nad takovou drobností.Další překvapení nás, nebo aspoň mě, totiž čekalo hned po vstupu do sálu Národního divadla. Byl daleko menší, než jsem si myslela...takže pokud se do divadla teprve chystáte, milí čtenáři, nebuďte, prosím, překvapení, byli jste totiž varováni! Po pár pořízených fotečkách a uhnízdění se v sedačkách se konečně rozezněla cirkusová hudba. Ano, cirkusová, čtete správně.Celá hra byla pojata moderněji a přitom se stále držela původní verze, což znamenalo to, že to nemůže být katastrofa, běželo mi v hlavě. A taky že nebyla. Originální pojetí a zpracování celé hry, skvělá práce se zvukem a světly, úžasné herecké obsazení, krásné kulisy, ještě krásnější kostýmy a přímo nejkrásnější písně a herecké výkony, rytmické choreografie a obdivuhodná souhra celého štábu, byla to zkrátka ta nejkrásnější hra, na níž jsem v divadle kdy byla. Plus zde musím vypíchnout výborné bezlepkové sušenky v cateringu, to víte, kde je jídlo, tam je pohoda,a proto návštěvu Národního divadla, kde jsme mimo představení a cateringu viděli také základní stavební kameny, shledávám jako jeden z nejlepších výletů tohoto roku.

  Denisa Maroušková

 • Přihlašování na kroužky při ŠD

  Od dnešního dne začalo přihlašování na kroužky při školní družině na příští školní rok. Víc info najdete na webových stránkách naší školy v sekci Školní družina. 

 • Workshop.

  Husovka pořádala pro písecké školy workshop na téma "Me and My Town" (Já a moje město) ve formě soutěže pro žáky 4. ročníku. Akce se vydařila zejména zásluhou organizátorů – paní učitelce Mgr. Zdeňce Kučerové a IT specialistovi Pavlu Ježkovi.

 • Školní družina na SLŠ - ukázka kynologie a sokolnictví

  Kynologie a sokolnictví na SLŠ Písek

  Dne 7. 6. 2023 děti ze školní družiny (ŠD 3 a ŠD 7) navštívily SLŠ, kde proběhla v arboretu ukázka hry na trubku Borlici, která se využívá při honech, dále jim studenti Lesnické školy – pod vedením pana Filipa Raaba předvedli ukázku lovecké kynologie a sokolnictví. Dětem se vše moc líbilo a odnášely si pěkné zážitky.

 • Vernisáž

  22. května proběhla vernisáž a předání diplomů a cen školní soutěže Živá voda. Soutěž zorganizovala paní učitelka Magdalena Hartvichová a vyhlásila kategorie výtvarná práce, projekt – literární práce a projekt.  Celá akce proběhla v příjemné atmosféře. Výstavu prací si můžete prohlédnout ve spojovacím vestibulu mezi novou a historickou budovou a v přilehlé chodbě historické budovy, rozhodně to stojí za to. Všichni účastníci si zaslouží velké poděkování.

 • Úspěch v McDonald´s Cupu

  Malí fotbalisté pod vedení Lukáše Hradského dosáhli na 2. místo v krajském finále McDonald´s Cupu.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola Jana Husa a Mateřská škola Písek, Husovo nám. 725
  Husovo nám. 725/5
 • 382 214 883

Fotogalerie